Spolupráce s rodinami, páry a jednotlivci - Pavel Nepustil, Ph.D. - psycholog, terapie, vztahy, Brno

V jakých případech mohu především nabídnout pomoc?

 • Problematické užívání drog včetně alkoholu
 • Závislost v různých formách
 • Obtížné situace v rodinách s dospívajícími a mladými dospělými

S čím mám největší zkušenosti?

Od roku 2003 se zabývám odbornou pomocí v oblasti závislostí a duševního zdraví  jako psycholog, sociální pracovník a terapeut. Zaměřuji se především na podporu zotavení, jak jednotlivců, tak rodin. Dříve jsem působil také v kontextu vězeňství, nízkoprahového centra pro uživatele nelegálních drog, nebo chráněného bydlení. Jako psycholog na volné noze působím od roku 2013 a největší část mých klientů tvoří lidé, které trápí závislosti ve svých mnoha formách.  Nejčastěji pracuji s páry nebo rodinami, a k tomu jsem čerpal a čerpám množství inspirace od významných rodinných terapeutů skrze vzdělávací akce, které pořádáme se skupinou Narativ. K mým největším učitelům patří: Harlene Anderson, Jaakko Seikkula, Peter Rober, Jim Wilson, a další zástupci takzvané dialogické nebo kolaborativně-dialogické praxe.

Jakou mám odbornou průpravu?

 • Supervizní výcvik Dialogické přístupy v párové a rodinné terapii / Dialogical  approaches in couple and family therapy. Psychotherapy trainers training 2018 – 2020 (Finsko, Helsinki)
 • Komplexní psychoterapeutický výcvik v systemické terapii (Umění pomáhat, ISZ)
 • Dlouhodobá stáž v Houston Galveston Institute (USA)  u dr. Harlene Anderson
 • Ph.D. v oboru sociální psychologie (FSS, Masarykova univerzita, Brno)
 • Mgr. v oboru psychologie (FF, Masarykova univerzita, Brno)
 • DiS. v oboru sociální práce (VOŠ, Prachatice)
 • Kurzy a stáže v ČR, Nizozemí, Velké Británii, USA, Mexiku a Rakousku, zejména ve službách pro uživatele drog a závislé
 • Stálý kontakt se současným vývojem v kolaborativně-dialogickém přístupu v psychoterapii a rodinné terapii prostřednictvím členství v organizacích Narativ a Taos Institute a v sítích Correlation Network a International Collaborative Practice Certificate

Jak probíhá spolupráce?

Zpravidla jde o sérii 60-ti nebo 75-ti minutových setkáních, na frekvenci a čase se domlouváme individuálně, snažím se přizpůsobit potřebám a možnostem klientů.

V některých případech, zejména při práci s rodinami, pracuji ve dvojici s kolegyní či kolegou. O tom vždy informuji předem a cena se v takovýchto případech může lišit.

Účast na setkáních se může měnit. To znamená, že může proběhnout několik setkání s rodinou, a potom pracuji jen s jedním nebo dvěma členy rodiny. Vždy záleží na naší společné dohodě.

K setkáním nabízím prostor vlastní kanceláře na adrese Štefánikova 63a, v 1. patře, jsem ale ochoten zorganizovat setkání i jinde (v domácnosti, v nemocnici, apod.), pokud se to jeví jako vhodnější.

Kolik to stojí?

Konzultace 60 minut = 600,- Kč
Konzultace 75 minut = 700,- Kč
návštěva rodiny mimo Brno = příplatek dle vzdálenosti
telefonická a e-mailová komunikace během spolupráce = zdarma

Jak mě kontaktovat?

Kontaktovat mě může kdokoliv, koho situace trápí, to znamená jak člověk, který chce řešit svůj vlastní problém, tak i ten, kdo vnímá problém u svého blízkého (rodinný příslušník, partner/ka, kamarád/ka,…).

Preferuji telefonický kontakt, zejména z toho důvodu, že se můžeme snadněji domluvit, jak zorganizovat první schůzku a kdo všechno by se jí měl a mohl účastnit. Samozřejmě je ale možné napsat e-mail.

Můj telefon: +420 777 916 280
Můj e-mail: nepustil@narativ.cz